İnternet

Anahtar Kelime Bulma Araçları – Keyword Generator

Anahtar kelime Bulmak günümüz web siteleri için oldukça önemli bir konudur. İçerik için anahtar kelime analizi yapmak ve yazılan makaleleri bu anahtar kelime analizleri ile güçlendirmek otoriter site oluşturmanıza yardımcı olur.

Anahtar kelime seçimi neden bu kadar önemlidir? Çünkü internette görünür olmanız için anahtar kelimeleri doğru seçmeniz gerekir. Ancak bu şekilde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarının ilgili anahtar kelime sonuçlarında üst sıralarda yer almak için bu seo adımını eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Uzun anahtar kelimeleri tercih edin! Çünkü; bu anahtar kelimeler sizin işletmenizi, daha iyi tanımlar ve rekabeti düşük olduğundan daha kolay sıralama alırsınız.

Google size zaten önerilerde bulunuyor.. Arama sonucu sayfasının en alt bölümünde bu kelime ile ilgili aramaları Google sıralayacaktır. Ayrıca daha enter tuşuna basmadan otomatik tamamlamalar ile yine size önerilerde bulunacak. Sitenize yönelik anahtar kelimelerin bir kısmını pratik olarak bu şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Hazırsanız online anahtar kelime ve seo araçlarına geçelim..

Anahtar Kelime Bulma Araçları - Keyword Generator
Anahtar Kelime Bulma Araçları – Keyword Generator

Anahtar Kelime Bulma Araçları – Ücretsizler

Sektörünüzle alâkalı en çok aranan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri, Türkçe ve birçok dili destekleyen aşağıdaki online seo araçlarını kullanarak keşfedebilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri seçerek doğrudan hedef kitlenizle buluşun.

1- Google Adwords Keyword Planner

Lisans : Ücretsiz

Tartışmasız listenin başında Google arama motorunun Anahtar Kelime Planlayıcı aracı yer alacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu servis aslında Google Ads ‘ de reklamverenler için geliştirilmiştir. Kelimelerin Google’daki aranma hacimlerini hemen şimdi öğrenin!

Faydaları :

 • Geniş kitlelere ulaşmak için yeni anahtar kelimeler bulabilir,
 • Girilen kelimelerin aylık aranma sayısını (ortalama) ve rekabet düzeyini öğrenebilirsiniz.

Peki bir kelime grubunun zamana bağlı olarak hangi ülkede ve şehirde ne kadar arandığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Google Trends servisi sayesinde bu gibi istatiksel verilere ulaşabilir; anlık trend kelimelerden (en çok sorgulananlar)  haberdar olabilirsiniz.

2- KeySearch

Lisans : 3 sorgu / gün ücretsiz (üyelik ister!)

Keysearch, blog ve işletmeler için seo (anahtar kelime) çözümleri üreten bir firma. Kolay kullanımı ve güçlü alt yapısı ile ilk tavsiyelerimiz arasındadır. Anahtar kelime araştırması dışında ilgili sitenin; niş (niche) ve Semantik LSI kelime bulucu gibi ücretsiz seo araçları da bulunmaktadır.

Faydaları :

 • Hızlı bir üyelik ile kelime ve seo analizine imkan tanır.
 • Aranma hacimleri ve kelime zorlukları hakkında doğru ve yakın sonuçlar verir.

3- SEOmonitor

Lisans : Ücretsiz

Bir başka harika online tool ise seomonitor.com ‘ dan geliyor. Topics by Seomonitor bir anahtar kelime aracından çok daha fazlası!  Aramada yer alan sitelerin görüntülenme ve tıklanma sayılarını merak mı ediyorsunuz? Bahsi geçen çevrimiçi araç size, en doğru sonuçlara dayanarak raporlar sunuyor.

Faydaları :

 • En yakın tahmine göre ilgili benzer kelimler,
 • aranma hacimleri ve sitelere tıklanma oranları.
 • Bu kelimede kaç adet SERP Features ve öne çıkarılmış şema var? Arama sonucunda kaç video, işletme ve haber sonucu yer alıyor, hemen öğrenin.

4- Keyword Tool

Lisans : Freemium

Google alternatifi bir kelime aracı. Keywordtool.io , sorguladığınız anahtar kelime ile ilişkili diğer en çok aranan kelimeleri sizlere liste şeklinde sunar. Sektörünüzdeki anahtar kelimelere uygun içerikler oluşturmak ve geliştirmek için bu araçtan yararlanabilirsiniz.

Faydaları :

 • Google dışında YouTube, Bing, Amazon, Instagram ve Twitter gibi mecralarda da en çok aratılan kelimeleri öğrenebilirsiniz.

5- KWFinder

Lisans : 100 kelime / 24 saat ücretsiz

KWFinder ile benzer kelimeleri bulmak artık çok daha kolay! Bu kelimelerin günlük olarak lokasyon bazlı aranma sıklıklarına ve kelime zorluğu gibi bilgilere erişebileceksiniz.

Faydaları :

 • Anahtar kelimelerinizi çoğaltın.
 • Aranan kelime için Google ilk sayfada bulunan web sitelerini (SERP) görüntüleyebilirsiniz.
 • Bu web sitelerinin; DA – PA & CF – TF skorları, facebook paylaşım ve backlink sayıları ekrana yazdırılmaktadır.

6- Übersuggest

Lisans: Ücretsiz

Eski ubersuggest.com sitesinin v2.0 sürümü. Ünlü SEO Uzmanı Neil Patel ( UberSuggest ) ile anahtar kelime fikirleri edinin.

Faydaları :

 • Yeni anahtar kelimeler oluşturur, önerir.
 • Ekstra olarak Google ilk 100 sonuç için Serp sonuçlarını ve en popüler adresleri inceleyin.
 • Kelimelerin rekabet oranına göre SEO ve Adwords zorluk puanını (0 – 100 arası) öğrenin.
 • Google Ads – tıklama başına maliyet tahminlerine göz atın.

Anahtar Kelime Bulma Araçları – Ücretliler

Bana ücretsiz olanlar yetmez; daha ileri düzey anahtar kelime analizi yapacağım diyenler içi ücretli keywords research araçları..

1- SEMRush

SEMrush, rakip sitelerin hangi anahtar kelimelerden ziyaretçi çektiğini sizin yerinize buluyor.

2- Moz Keyword Explorer

Belki de semrush ile beraber alanında en iyisi. Tek tıklama ile anahtar kelimeleri sıralar ve tıklanan kelimeler üzerine daha fazla detay verir.

3- Ahrefs Keywords Explorer

Veritabanı 200 ‘ den fazla ülke için 5,1 milyar anahtar kelime içeriyor.  Geniş filtreleme seçeneğiyle nokta atışı sözcükler bulun.


Diğer Anahtar Kelime Araçları

Google Correlate, Keywords Everywhere (tarayıcı eklentisi) ve SpyFu bunlardan birkaçı ama yetmez! Birçoğu tamamen ücretsiz veya 7 gün denemeli 12 araç daha :

 1.   https://wordstat.yandex.com.tr/
 2.   https://www.bing.com/toolbox/keywords
 3.   https://try.alexa.com/keyword-research
 4.   https://soovle.com/
 5.   https://serpstat.com/
 6.   https://kparser.com/
 7.   https://keywordshitter.com/
 8.   https://www.wordstream.com/
 9.   https://www.hittail.com/
 10.   https://www.jaaxy.com/
 11.   https://longtailpro.com/
 12.   https://lsigraph.com/
 13.   https://www.wordtracker.com/
 14.   https://answerthepublic.com/ (TR Desteklemiyor)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.