İnternet

En İyi Ping Siteleri 2021

Ping Siteleri Websitesi olanların imdadına yetişen ve arama motorlarına yol gösteren sitelerdir. Ping Siteleri ile eklediğiniz yazıları arama motorlarında çok daha hızlı index almaktadır.

Ping, blogunuzdaki veya web sitenizdeki içeriği güncellediğinizde büyük Arama Motorları ve RSS dizinlerini (Google, Bing, Yahoo, Technorati vb.) bilgilendirebileceğiniz bir işlemdir. Bir başka deyişle internet sayfalarını barındıran bazı dizin servisleri vardır. Bu servisler sayesinde sitenizi ekleyebilir ping atabilirsiniz ve arama motorları bu servisleri sürekli olarak tarayarak yeni sayfaları indexlemektedirler. Sitenize ve blogunuza  yeni yazılan bir yazının linkini bu servisleri haberdar etmek için yapılan uyarıya gönderme işlemi olarak da diyebiliriz.

Ping, web sitenizin hızlı bir şekilde dizine eklenmesine yardımcı olur ve trafiğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Ping göndermek için yazmış olduğunuz yazının linkini eklemeniz yeterli olacaktır.

NOT : Web sitenizdeki içeriği güncellediğinizde yalnızca bir web sitesine ping işlemi yapın. Çok fazla sayıda ping Google tarafından cezalandırılmaktadır ve sitenize tam tersi bir etkisi olacaktır. Ping yaparken dikkatli olun.

En İyi Ping Siteleri

1. Pingler

Pingler, en iyi 10 ping web sitesi listesinde birinci sırada yer alıyor. Pingler, dünyanın en eski ve popüler ping servis sitelerinden birisidir. Buraya göndererek, web sitenizdeki içeriği güncellediğiniz çok sayıda arama motorunu ve RSS dizinini bilgilendiriyorsunuz. Pingler hakkında en iyi şey, kendi pining’inizi tanımlayabilmenizdir.

2.Ping-O-Matic

Ping-O-Matic, iş dünyasının en iyilerinden birisidir. Ping-O-Matic’i kullanarak, tek bir pingle web günlüğü içeriğindeki güncellemeler hakkında birden çok hizmeti ve arama motorlarını güncelleyebilirsiniz.

3.Google ping

Google Ping, siteniz için en yüksek sıralamaya sahip ve kullanımı kolay ping web sitelerinden biridir.

4.Ping Farm

Ping Farm, arama motorlarına kendi blog’unuzun veya web sitenizin güncellendiğini bildiren ücretsiz bir ping servisidir. Basit olduğu kadar ve aşırı derece karmaşıkta değildir.

5.Feed Shark

Feed Shark, ortak sitelere bir ping göndererek blogunuzu veya web sitenizi kolayca tanıtmaktadır. Feed Shark, blogunuzun, web sitenizin, RSS yayınınızın ve podcast’in yakın zamanda güncellendiğini tüm arama motorlarına bildirmek için çeşitli web hizmetlerine ping yapar.

6.Pingoat 

Pingoat, web günlüklerini takip eden ve bunları yayınlayan bir takım hizmetleri ping eden veya bildiren bir servistir. Pingoat’ın bir XML-RPC sunucusu da vardır. Technoratinewsgatorfeedster gibi ping hizmetleri.

7.Bulk Ping

Bulk Ping, web sitelerinizi ve bloglarınızı tanıtmak için benzersiz otomatik Mass Ping hizmetidir. Harika bir web sitesi ve blog ping aracı.

8.Pingates

Blogunuzu veya web sitenizi, blogları / siteleri takip eden ve yayınlayan 40+ arama motoruna ve hizmetlerine ping edin.

9.PingMyBlog.com

PingMyBlog.com, tüm önemli blog dizinlerini bir seferde bildirir. Blogunuzun popülerliğini arttırmak ve arama motorlarının sitenizi doğru bir şekilde tarayıp dizine eklemelerini sağlamak için harika bir yoldur.

10.Ping.in

Ping.IN, blog günlüğünü güncellediği Blog Arama Motorları ve blog dizinleri gibi Weblog Hizmetlerini ping veya bildiren bir blog ping servisidir. Böylece, blogunuzu hızlı bir şekilde dizine eklemenizi ve içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunmanızı sağlar.

Arkadaşlar yazı ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum alanına belirtirseniz sevinirim. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Ping Siteleri
Ping Siteleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.