Dizüstü

En İyi Dokunmatik Ekranlı Laptoplar 2023

Dokunmatik Ekranlı Laptoplar son zamanlarda oldukça popüler oldu. Teknolojinin gelişmesi ile tablet tarzında ama dizüstü bilgisayar gücünde 2’si 1 arada bilgisayarlar piyasaya çıktı ve bir çok kişi tarafından tercih edilmeye başlandı. Sizde dokunmatik ekranlı laptop arıyorsanız bu yazımızda sizler için en iyi ve en çok tercih edilen dokunmatik ekranlı laptopları sıraladık.

Dokunmatik ekran özelliği nadiren tek başına geliyor ve bu yüzden taşınabilir cihazları benzersiz kılan başka özellikleri oluyor. Genellikle, bu makinelere yepyeni birçok yönlülük düzeyi ekleyen 2’si 1 arada form faktörüyle eşleştiriliyor. Ayrıca, piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlar kadar yetenekli makineler olduklarından, bu özellikler için taşınabilirlik ya da performanstan ödün vermiyorlar.

Dokunmatik Ekranlı Laptop

İster yeni bir Windows 11 dizüstü bilgisayar ister en iyi Chromebooklardan birini istiyor olun bir sonraki taşınabilir cihazınız için en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlardan birini de mutlaka düşünmeniz gerekiyor. Size yardımcı olmak için, en iyi 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlardan parlak dokunmatik ekranlara sahip dizüstü bilgisayarlara kadar en iyi seçimlerimizi bu yazıda topluyoruz.

Eğer biraz para biriktirmeye çalışıyorsanız şimdi aramaya başlamak için tam zamanı.  Özellikle de Kara Cuma fırsatları buradayken. Dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarda ve almayı umduğunuz diğer taşınabilir cihazlarda çok sayıda uygun fiyatlı dizüstü bilgisayar bulabilirsiniz.

HP Elite Dragonfly G2

HP Elite Dragonfly G2
HP Elite Dragonfly G2

2021 yılının en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlarını topladığımız bu listede ilk sırada HP Elite Dragonfly G2 yer alıyor. 11.nesil Intel i3-i7 işlemciye sahip 2 TB’a kadar SSD’si olan bilgisayar, oldukça rahat bir klavyeyle mükemmel bir ekranı barındırıyor. Fakat oldukça masraflı ve tek tarafta USB-C bağlantı noktalarının olmasından dolayı tercih ederken tereddütte bırakıyor.

HP Elite Dragonfly G2, orijinal HP Elite Dragonfly hakkında sevdiğimiz her şeyi alıyor ve en son Intel teknolojisi ile muhteşem bir 4K dokunmatik ekran ekleyerek onu 2021 yılının en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarı yapıyor. Bu ince ve hafif dizüstü bilgisayarı tablet benzeri bir cihaza dönüştürmenize olanak tanıyan muhteşem 2’si 1 arada tasarımın yanı sıra bir Windows 10 dizüstü bilgisayarda deneyimleyebileceğiniz en iyi pil ömrünü de size sunuyor.

Fiyatı: 1660 ABD DOLARI.

 Dell XPS 15

Listemize devam ederken ikinci sıraya Dell XPS 15’i uygun görüyoruz. Çünkü bu dizüstü bilgisayar da oldukça iyi. 10.nesil Intel Core i7 işlemcisi olan bilgisayarın ekranı parlama önleyici ve yansıma önleyici özelliklere sahip. İnanılmaz güçlü hoparlörleri ve rahat bir klavyesi bulunuyor.

Dell XPS 15, şüphesiz 2021’de piyasada ön plana çıkacak en iyi dizüstü bilgisayarlardan biri. Şaşırtıcı gücü şık, ince ve hafif bir kasada birleştiren Dell dizüstü bilgisayar, iç donanım ve performansınızı iyileştiren özellikler söz konusu olduğunda kendini öne çıkarıyor. Genel olarak çoğu ihtiyacınızı karşılayacak bir bilgisayar deneyimi sunuyor.

Fiyatı: 1.749 ABD DOLARI

HP Spectre x360 (2021)

2021’in ne yeni bilgisayarları arasında yer alan HP Spectre x360, diğer HP serileri gibi oldukça güzel bir bilgisayar deneyimi sunmaya devam ediyor. 11.nesli işlemcisi olan bilgisayar, muhteşem bir tasarıma, son derece uzun bir pil ömrüne ve günlük işleriniz için mükemmel bir performansa sahip. Fakat bu güzel özelliklerinin yanı sıra, fanlarının gürültülü olması ve biraz da pahalı olması geri çekilmenize sebep olabilir.

Amiral gemisi HP Spectre x360, amiral gemisi ürün serisinin en yenisi. Şıklığı, kaliteli tasarımı en yeni özelliklerle bir araya getirme geleneğini bozmuyor ve tarz olduğu kadar içerikte de bu farkını ortaya koyarak 2’si 1 arada bir dizüstü bilgisayar için çok kullanışlı bir aday sunuyor.

Fiyatı: 1.599 ABD DOLARI

 Dell XPS 13

Dell, bilgisayar alanında gerçekten olağanüstü ürünler ortaya çıkarıyor. Listemizde yine bir Dell bilgisayarından bahsedeceğiz. Dell XPS 13, muhteşem bir tasarıma ve sağlam performans gücüne sahip olmasının yanı sıra pil ömür de oldukça uzun. Ultrabook pazarındaki rekabet her geçen yıl artmaya devam ediyor ve ilk oyuncular buna ayak uydurmakta zorlanıyor. Ancak Dell XPS 13 bunlar gibi değil.

Bu dizüstü bilgisayar sadece en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar listesinde üst sıralarda yer almakla kalmıyor aynı zamanda ilk piyasaya sürülmesinden yıllar sonra bile hala piyasadaki en iyi dizüstü bilgisayarlar arasında yerini koruyor.  

Fiyatı: 190,99 EURO

Razer Blade 15 Stüdyo Sürümü

Listemizin 5. Sırasında belki adını ilk kez duyacağınız ama duyduktan sonra da merak edip inceleyeceğinizi düşündüğümüz bir bilgisayar yer alıyor. 8.nesil, 1 TB SSD’ye sahip Razer Blade 15 Stüdyo Sürümü, biraz masraflı. Razer, kameramanların, fotoğrafçıların ve tasarımcıların standartlarını karşılayan, dudak uçuklatan bir performans sergileyen mobil yaratıcılığı bir iş istasyonuna dönüştürmek için en iyi oyun dizüstü bilgisayarını yeniden tasarlıyor.

Bu dizüstü bilgisayar farkını ortaya koyuyor.  Günlük hayatınızda hızlı ve kusursuz bir iş akışı çok büyük önem taşıyorsa, Razer Blade 15 Stüdyo Sürümü sizin için en iyi dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayar diyebiliriz.

Fiyatı: 4.889 EURO

Dell Inspiron 15 7000 2’si 1 Arada Siyah Sürüm (7506)

2021 yılında en çok ön plana çıkan dokunmatik ekranlı dizüstü bilgisayarlar arasında yine bir Dell marka yer alıyor. Dell Insprion 15 7000 2’si 1 arada Siyah Sürüm, 16 GB RAM’e ve dokunmatik dar çerçeveli bir ekrana sahip. Bu bilgisayarın çarpıcı 4K ekranı, verimlilik için mükemmel bir performansı ve Dell aktif kalemi bulunuyor.

Dell Inspiron 15 7000 2’si 1 Arada Siyah Sürüm (7506), ağırlığının çok üzerinde oldukça iyi performansa sahip bir dizüstü bilgisayar. Bu görünüşte orta sınıf dizüstü bilgisayar, bu aralığın üst sınırında olmasına rağmen, üst düzey makinelerden bekleyeceğiniz türden performans ve özelliklerle birlikte geliyor.

Fiyatı: 949 ABD DOLARI

Lenovo Yoga C940

Lenovo Yoga serisi geri dönüyor. 10.nesil Intel Core i7’ye kadar işlemcisi olan Lenovo Yoga C940, 16 GB’a kadar RAM’e sahip. Aynı zamanda mükemmel bir tasarımı, rahat klavyesi ve harika bir performansı var. Fakat şunu da söylemeliyiz ki, bilgisayar biraz masraflı ve pil ömrü çok uzun değil. 

Lenovo Yoga C940 için muhteşem tasarımının ötesinde pek çok özelliği bulunuyor. Her şeyden önce, kaputunun altındaki güçlü dahili parçalar sayesinde harika bir performans sergiliyor. Ayrıca yazması rahat bir klavye, 2 ek hoparlörlü dönen bir ses çubuğu, bir dokunmatik kalem ve bir TrueBlock Gizlilik Deklanşörü var.

Fiyatı: 1.299 EURO

Lenovo Yoga C930

Listemizin sonlarına yaklaşırken Lenovo Yoga C930’u da eklemesek olmaz. Intel Core i7 işlemciye, güçlü bir yapı kalitesine, sağlam özellik setine ve mükemmel bir pil ömrüne sahip olan bilgisayar, belki de tam size göre. Ama yine de zayıf grafik performansı ve yükseltme seçeneklerinin pahalı olması Lenovo Yoga C930’un olumsuz özelliklerini oluşturuyor.

Lenovo Yoga C930, sadece ekran kalemi desteği sunmakla kalmayıp hem Full HD hem de 4K olarak da kullanılabilen yüksek kaliteli IPS parlak dokunmatik ekranı sayesinde çok güzel bir performans sunuyor. Eğer yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla çalışıyorsanız bu bilgisayar tam size göre. Tüm üretkenlik görevlerinizi aradan çıkarın ve iyi bir oyun sonrası işinizi yapın.

Fiyatı: 250 EURO

Surface Laptop 3

Birçok bilgisayardan daha uzun ömre sahip olan Surface Laptop 3, 10.nesil bir bilgisayar. Oldukça kullanışlı AMD amiral gemisi çıkışı da bulunuyor. Fakat çok az bir bağlantı noktası ve güç eksikliğinin olması olumsuz özellikleri arasında.

Microsoft’un Surface Laptop serisinde bir AMD Ryzen işlemcinin piyasaya sürülmesiyle, cihaz, özellikle AMD’nin en yeni işlemcileri ve grafik kartlarının hayranları başta olmak üzere, her zamankinden daha fazla insan için erişilebilir hale geliyor. Piyasadaki en ince ve en hafif dizüstü bilgisayarlardan biri. Uzun ömür ve taşınabilirlik sizin için en önemli özellikse, bu cihaz oldukça güçlü bir aday.

Fiyatı: 599 EURO

HP Envy 14-eb0000na

Dokunmatik Ekranlı Laptoplar
Dokunmatik Ekranlı Laptoplar

Listemizin son sırasında yer alan bilgisayarımız HP Envy 14-eb0000na. Intel Core i7 işlemcisi olan bilgisayar, çoklu dokunmatik özelliğe ve IPS mikro kenarlı ekrana sahip. Oldukça sade ve zarif bir tasarımı olmasının yanı sıra termal yönetimi de oldukça güçlü. HP Envy 14-eb0000na, hafif buggy dokunmatik ekranı olmasaydı, listede daha yükseğe taşınabilirdi.

Ama yine de dokunmatik özelliği genellikle hızlı ve duyarlı. Bunlara ek olarak 1200p 16:10 ekran, ön yükleme yapmak için ekstra ekran alanıyla muhteşem, mutlak bir vurgu noktası. Biraz Ultrabook, biraz üretkenlik merkezi olan bu şık taşınabilir dizüstü bilgisayar, biraz daha fazla performans isteyen profesyoneller için ideal bir seçim olacak. 

Fiyatı: 899 EURO

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.